V poslední jarní den vydal realizační tým nominace na mistrovství světa.

V české výpravě 5D + 6H (+ náhradnice D) máme hned trojnásobné zastoupení, Denisa by měla běžet sprint, sprintové štafety a krátkou trať (a složení štafety bude rozhodnuto až podle formy na místě), Pája klasiku a je náhradníkem pro krátkou a štafety, Ňuf pro letošní MS zacílil jen na sprintové disciplíny, takže byl zařazen na sprint a sprintové štafety. Náš klub je tak v týmu pro MS nejpočetněji zastoupeným. Kompletní seznam je zde, komentář šéftrenéra Radovana zde.

Před týdnem se ve Švédsku uskutečnily nominační závody, při nichž Pája předvedl velmi hezké výkony, vyhrál krátkou trať, na klasice část závodu rovněž vedl, ale po chybě skončil druhý za Milošem Nykodýmem.  V ženách byla po oba dny nejlepší Dana Šafka Brožková. Důkladou reportáž přináší fb stránka reprezentace. Na startu však několik reprezentantů chybělo, ze zdravotních důvodů Denisa, Vojta Král a Honza Šedivý, Ňuf se neúčastnil s ohledem na výše uvedené (o prázdninách se jinak zaměří na Akademické MS, které má pro členy VŠ sportovního centra strategicko-finanční význam).

Po loňské pauze se na MS v nabité domácí konkurenci opět podívá i Baptiste Rollier, nominován je na klasiku a štafety (zatím jen mezi šesti jmény, z nichž se bude podle formy sestavovat A a B tým) a je náhradníkem pro krátkou (nominace švýcarského týmu je zde).

Mistrovství světa se letos koná ve švédském Strömstadu (na JZ země, před norskou hranicí směrem na Oslo), od 20. do 27.8. 2016

 

Aktualizováno (Pátek, 01 Červenec 2016 07:31)