Uplynulý víkend byl ve znamení dvojice mistrovství na nejkratších tratích - stejně jako vloni se MČR ve sprintu a sprintových štafet odehrálo na jednom místě.

A stejně jako vloni bylo to místo až na dalekém východě, tentokrát na Slovácku - nyní tyto závody uspořádal Slovan Luhačovice v Uherském Brodě. V sobotním závodě jednotlivců z našich na medaile dosáhli jen favorité - ženy vyhrála Denisa, která před blížícím se mistrovstvím Evropy opět potvrzuje výbornou formu, v mužích skončil Baptiste třetí. Topinka zůstala za medailí pouhou sekundu, která jí chyběla na třetí Kamilou Gregorovu, pro kterou její umístění znamenalo přímou nominaci na sprint ME. (té se však i Topinka nakonec dočkala). Bára Chaloupská běžela krátce po zdravotních problémech a dorostencům se to prostě nějak nevydařilo, takže to bylo všechno. Z našich nejlepších chyběli Pája Kubát a Ňuf, kteří byli ještě v Jeseníkách na posledním reprezentačním přípravném soustředění před ME.

 

Druhý den to dopadlo ještě lépe, když jsme v obou mistrovských kategoriích zvítězili způsobem start-cíl. V dorostencích získalo zlato čtveřice Agnieszka Cych - Honza Bendák - Bára Chaloupská - Dan Vandas, v dospělých Topinka - Baptiste - Denisa - Honza Petržela, který dorazil alespoň na neděli. V krátkých dějinách MČR sprintových štafet jsme tak tedy nejenže získali vždy medaili v obou kategoriích (2014: HD21-3., HD18-1., 2015: HD21-3., HD18-2.), ale nyní jsme si nastavili laťku už nepřekonatelně vysoko..

Stránky závodů jsou zde.

Aktualizováno (Úterý, 10 Květen 2016 12:00)