Od soboty do pondělí se ve Wrocławi a okolí odehrál třídenní blok úvodní série závodů světového poháru.

Na krátké trati zaznamenala nejlepší výsledek z české výpravy Denisa, výborným sedmým místem, 1:52 min za vítěznou Švédkou Helenou Jansson. Ňuf skončil 27., v mužích byl nejlepší z našich 18. Vojta Král, vyhál Nor Olav Lundanes.

 

V neděli proběhl na předměstí Wrocławi sprint, za Hradec běžela tentokrát Denisa a Topinka. Výsledky kvalifikace skončily pro nás poněkud rozpačitě, když se bohužel do A finále neprobojoval žádný muž a v ženách tři z pěti, když o 6 sekund uniklo A finále Topče. Ve finále pak byla opět nejlepší Denisa, tentokrát s 11. místem, přesně minutu za vítěznou Švýcarkou Judith Wyder.

V pondělí polské svěťáky skončily sprintovými štafetami, při nichž náš tým ve složení Áda Indráková, Honza Procházka, Vojta Král, Denisa skončil na 12. místě, když po nepříliš vydařeném úvodu ostatní už jen vylepšovali pořadí (Denisa ze 17. místa). V redukovaném pořadí by to bylo 8. místo. Švýcaři (Wyder, Kyburz A., Kyburz M., Friederich) svým vítězstvím završili sprintový triumf, když získali obě zlata i na sprintu (M. Kyburz, Wyder).

Aktualizováno (Pondělí, 02 Květen 2016 13:42)