O právě proběhlém víkendu se do okolí Adršpašsko-teplických skal sjela česká o-špička. Náš oddíl nemohl chybět a opět jsme dovezli několik skvělých umístění. Nejlépe si s náročným kopcovitým terénem poradily naše dvě juniorky- zlato brala Markéta Novotná, bronz Lenka Svobodová....

V mistrovských kategoriích bohužel žádná další medaile nebyla - skvěle běžící Dan Vandas (H16) v průběhu trati vynechal kontrolu, když před kontrolou, od níž se běželo skoro zpátky, rovnou narazil další a pokračoval od ní dál. Bára Chaloupská (D16) se po jedné větší chybě propadla z druhého místa na sedmé, které už do cíle na lepší nestáhla. V mužské elitě skončil z našich nejlépe Ňuf, pár menších chybek stačilo v konkurenci naší kompletní špičky na pěkné 5.místěo. Do desítky se vlezl ještě 6. Mateuzs Dzioba (H20), který určitě taky pomýšlel výš. Našim eliťačkám se moc nedařilo, nejlépe skončila třináctá Topinka, pro Denču skončil závod po větší chybě hned na dvojce.

Veteránské zlato veze Pavlína Chaloupská (D40), stříbro Petra Novotná (D45), těsně pod bednou 4.Kája Kavalír (H45) a na stejném místě Jan Mikulecký (H75).

Na finálový závod se bude jistě ještě dlouho vzpomínat, Béďa se nechal po vlastním výkonu v amplionu slyšet, že technickou náročností by terén přirovnal snad jen MS 1972. Některá místa byla opravdu poseta kameno-srázovo-skalními útvary, mezi nimiž to chtělo zpomalit a pořádně zabrejlit do mapy, proloženými vrstevnicemi, u nichž bylo náročné vyčíst správný tvar. Tratě byly nakorucené na malém prostoru, s kříženími a ostrými úhly, nejdelší tratě měly dokonce výměnu mapy (tedy pouze jejím otočením). Mnohdy byl prostor na desítce už velmi špatně čitelný, našly se i kartografické chyby (velikosti objektů, transparentnost barvy). Stavitel nešetřil ani fyzičku běžců a nakladl jim do cesty nejedno údolí a svahy. Orienťáčtí labužníci budou vzpomínat na mnohostranně zajímavý a vydatný závod, ti, kdo mají z kamenitých terénů a strmých svahl respekt, se spíš pokusí co nejrychleji zapomenout. Výzvou pro další pořadatele nebo soutěžní komisi by mohlo být zohledňování kvality zahraničních běžců při losování do semifinálových skupin - v H21C se sešli hned tři kvalitní a na postup do A finále stačila ztráta na vítěze 2:18, zatímco v dalších skupinách 4:06, 5:04 a 7:40. Trochu nakyselo z toho byl i Sosák a Kamenda, kteří zchytali právě prestižní rozběh a Sosák (pravda i s přispěním vlastních chyb nebo snad i pomalé rychlosti :) už v neděi bojoval jen o vítězství opět v céčku. Výsledky finále jsou zde (doplnil kade)

Aktualizováno (Úterý, 24 Červen 2014 07:47)