Během uplynulých dvou víkendů se rozhodlo o nominacích na všechny tři nadcházející šampionáty.

Na přelomu května a června proběhly přímo v relevantních terénech v Itálii rozhodující srovnávací závody pro nominace na MS dospělých. Na MS se i letos podívá Honza Petržela, kterému se povedla zejména klasika, dlouhý závod v náročném terénu, ztížený ještě občasným sněhem a kroupovou přeháňkou, navíc jej při kvalitním výkonu oběhl celý sám, zatímco řada dalších se, s výjimkou motýlku, seběhla (jednalo se o závod v rámci tamních vícedenních). Na akci se vypravil i Kuba Kamenda, ale prozatím tam spíše sbíral zkušenosti a zážitky, Pája se po zdravotních problémech nominaček neúčastnil. MS má centrum v italském Asiagu v (relativně) nižších partiích Alp a proběhne od 5. do 12. července. Ňuf má momentálně jistý start na klasice, pro ostatní disciplíny je v různých rolích náhradníka (kompletní nominační rozhodnutí zde).

O uplynulém víkendu byl nedělní middle ještě mezi nominačními závody pro MSJ a oba závody byly mezi nominačními pro MED , takže poté bylo již také hotovo. Na MED (Strumica, Makedonie, 26.-28.6.) pojede Dan Vandas (H16), mezi děvčaty máme pouze náhradnice, Báru Chaloupskou pro D16 a Kláru Novotnou pro D18. Kompletní nominace je zde.

MSJ se koná v bulharském zimním středisku Borovec 22.-27.7., necelých 150 km vzdušnou čarou od dějiště MEDu. Tam bude našim zástupcem pouze Markéta Novotná. Nominační rozhodnutí je zde, na našem loňském MSJ nebyli pouze čtyři z dvanácti běžců juniory posledním rokem a letos z nich běží pouze dva (Kateřina Chromá, ZBM, a Mára Minář, ASU), tým je jinak značně obměněn i omlazen. Hned čtyřem dorostencům se povedlo nominovat na obojí - Simona Chládková a Eliška Kulhavá LPU, Anna Štičková LLI, Jan Čech SJI (a Kettner Vojtěch, KAM, poběží MED a je náhradník pro MSJ).

Pro olomoucké Akademické MS (12.-16.8.) bude rozhodující Akademické MČR, které se běží 26.-27.6. v Liberci. Nominaci mají jistou (jinými slovy účast povinnou) členové Vysokoškolského sportovního centra, mezi nimiž je i Pája Kubát, bez šance určitě není například Denča.

A na veteraniádu se nominuje každý, komu to umožní rodný list a koupí si letenku do Brazílie (1.-8.11.).

Nechybět budou ani naši polští přátelé, Weronika Cych poběží MED i MSJ,  Mateusz Dzioba se nominoval na MSJ  a Rafał Podzinski s velkou pravděpodobností poběží na MS dospělých přinejmenším sprint. O uplynulém víkendu se ve Varšavě a okolí odehrálo Mistrovství Polska ve sprintu a na middlu. Na middlu Weronika vyhrála D18, Agnieszka (D16) skončila čtvrtá, Mateusz (H20) bral stříbro, na sprintu byl Rafal v elitě druhý, Mateusz (H20) třetí, Weronika (D18) s nejlepším časem bohužel vynechala jednu kontrolu, Agnieszka byla šestá.

Aktualizováno (Středa, 11 Červen 2014 21:05)