Předposlední zářijový víkend zavál naše nejlepší oddílové kolegy do Jeseníků. Na Rejvíze pořádal oddíl Magnus orienteering Mistrovství České republiky na klasické trati. I z tohoto náročného kopcovitého terénu jsme si odvezli několik medailí a umístění v první desítce.

Samotný závodní víkend začal sobotním semifinále. Většina našich favoritů hladce postoupila do nedělních bojů o nejcennější kovy. Z výkonů stojí za zmínku zejména semifinálové vítězství Topinky, Páji a Dana Vandase.

 

Určitě bych taky měla pochválit krásné ubytování, které nám zajistil rejvízský letec- Kade. V neděli ráno nás budil klapot hřebů závodníků, kteří kolem našeho ubytování klusali na start. Večer jsme strávili v družném rozhovoru v jídelně, posilnili se před finále, vetoši zapíjeli malého Bertíka Lišku....

Nedělní zlatý hřeb víkendu i sezóny se uskutečnil v SZ části zmapovaného prostoru. Tratě nabídly middlovou pasáž, královské postupy i dlouhé táhlé jesenické kopce. Negativních ohlasů moc nebylo. Jen kontroly těsně před cílem, kde pořadatelé museli přírodě trochu pomoci (uměle vykopaná jáma), v cíli vzbudily spoustu hlasitých diskuzí. Leckterý závodník tam bloumal i dlouhé minuty, než skrytou kontrolu našel.

A jak se se záludnostmi Rejvízu poprali naši nejlepší?

D16A
4. Bára Chaloupská
7. Klára Novotná

D18A
3. Weronika Cych
9. Lenka Svobodová

D21A
7. Monika Topinková
20. Jana Valešová

Veteraniáda: D35A- 8. Renáta Samková, D40A- 2. Kamila Růžičková, 4. Pavlína Chaloupská, D50A- 12. Jitka Panchártková

H16A
1. Adam Růžička
2. Dan Vandas

H18A
8. Petr Horáček
14. Mateusz Dzioba

H21A
5. Pavel Kubát
22. Kuba Kamenický

Veteraniáda: H45A- 10. Karel Kavalír, 15. Jéňa Kamenický, 25. Ivan Růžička, H55A- 5. Petr Dušátko, 13. Pavel Běhoun, H75A- 3. Jan Mikulecký

Aktualizováno (Pondělí, 23 Září 2013 19:59)