Na konci prázdnin se skupina dospělých vydala ochutnávat terény MČR  družstev a štafet. Jako základnu soustředění jsme zvolili chatu Barborka přímo na mapě. Výborná kuchyně, les hned u domu, dětský bazének po kolena, těžké terény… parádní rozlučka s létem.

Už v pátek jsme začali při věšáku-sběrači nabírat první kilometry do tréninkových deníků. Další den nám trenérské duo Křéma-Sosák naordinovalo dvoufázový trénink. Dopoledne jsme potili hektolitry potu při poeticky nazvané fázi „up and down“ a odpoledne jsme se proběhli na buřtech. Mimo to jsme mastili karty a probírali taktiku na podzimní závody.

Nedělní tréninkový dril začal dopoledními štafetami. Pořadí se přelévalo, ale nakonec si titul nejlepší štafety odvážel Sosák s Denčou, následován Danem Wolfem s Jančou V. a Terkou Petrželovou s Víťou Zakouřilem. Favorizovaná dvojice Panchy - Zelí doplatila na podobnost číslic jedna a sedm a byla DISK.

Odpoledne se většina z nás vydala poznávat okolí. Holky vyběhli na Slovanku, Josefovskou přehradu a průzkum terénu zakončili v restauračním zařízení Heidi v Hraběticích. Kluci se rozdělili na několik výkonnostních skupinek a proběhli různě vzdálené hřebeny Jizerek. Jedna skupina přes vyhlídky na Černé hoře, Holubníku a Ptačích kup, a druhá skupina přes Slovanku na vodopády Jedlová. Hrdinou výběhu se stal Zelí, který si dobrovolně (možná spíš nedobrovolně) naložil porci 25 km v krásném čase 160 minut.

V neděli odpoledne nás opustila značná část výpravy a tak pondělní 3kolový sprint proběhl v o poznání komornější atmosféře. Postupně jsme se prokousávali jednotlivými koly a užívali si kamenité svahy Bramberku. Nejlepším sprinterem se při závěrečném hromadném startu stal Eda. Náš oddílový sprinter Sosák nabíral po nočních úsecích na záchod síly na chatě.

Celkově se soustředění velmi povedlo, proběhlo v poklidné atmosféře se spoustou srandiček a mnoho z nás téměř zdvojnásobilo svoje prázdninové objemy naběhaných kilometrů. MČR třes se!

Výsledky tréninků.