Šampionáty jsou sice za námi, ale jsou tu další mezinárodní soutěže. Sprintem zahájili v pátek 2.8. své aktivní působení orientační běžci na Světových hrách v kolumbijském Cali. Česká výprava čítá Terku, Ivetu Duchovou, Beta a Vojtu Krále. Pod výše uvedeným odkazem je i přímý přenos a gps tracking, časový rozdíl je 7 hodin. V sobotu se běží krátká, v neděli smíšené štafety. Kdož jste na fb, týmová fotodokumentace je k vidění na profilu maséra Lally.

Na sprintu Terka skončila 20., se ztrátou 2:09 na vítěznou Anniku Billstam. "bylo to teda dost jednoduchy pokazila jsem tu jednu kontrolu, kde jsem zabocila trochu driv..

Ale z časů bylo vidět, že jsem na to ani fyzicky neměla a to jsem se cítila docela dobře zítra další závod, tak snad se bude dařit lépe:)". Komentovala svůj výkon v závodu, který se z části odehrál v zástavbě s většinou pravidlenou sítí obdélníkových parcel a z části v otevřeném parkovém terénu. Zmíněná chybka vznikla v náběhu na kontrolu v křoví u řeky.

Z dalších našich doběhla Iveta 15., Vojta 20., Bet 23. V mužích vyhrál Švýcar Kyburz.

 


Na middlu to nakonec o moc lépe nešlo: "Dneska to bylo hezke, akorát proste dělám chyby. Les je trochu hustsi s bambusama, trnama, lianama, bananovnikoma a tak". Iveta 11., Terka 19., Vojta 19.,Bet 32., vyhrála (konečně letos) Minna a opět Kyburz. Prostor kousek za městem byl částečně otevřený a částečně zelený, s nejistou průběžností, hodně se volily obíhačky po cestách a pěšinkách. I přesto se ale tedy dělaly chyby. Bet, který se zacyklil kolem čtvrté kontroly a ztratil na ní tři minuty, komentuje na fb své dojmy stručnými slovy "Heat, altitude and humidity = [píp]". Asi je tu přecejen pořád líp...


Čtyřčlenné smíšené štafety, které se konaly v sousedství prostoru middlu a tedy typově shodném terénu,  nakonec pro nás nebyly tím nejlepším na závěr. Terka vybíhala na poslední úsek na 2.-3.místě (po odečtení disklých štafet), ale hned na jedničce nenaběhla přesně svoji farstu a na dvojce zazmatkovala s výběhem z oploceného areálu  a na pětce nakonec orazila špatnou kontrolu. Pro špatné ražení byly přitom disk dokonce takové hvězdy jako Annika Billstam (SWE), Mari Fasting (NOR) nebo Scott Fraser (GBR), takže ze hry byly i jejich týmy, ale nic víc v tom nebylo: "Kódy byly viditelné, kdybych si je bývala byla kontrolovala. Záludnosti se tam taky moc nevyskytovaly.. Ale podařilo se mi pokazit úplně vše", zkonstatovala prostě Terka po závodě. Na osudné farstě byly kontroly na kameni a kupce, tedy objektech s relativně podobnou značkou na mapě... Při takto divokém průběhu se nakonec radovalo z bronzu Rakousko, druhé bylo Dánsko a bez ohledu na okolnosti vyhráli přesvědčivě Švýcaři (Lüscher, Hubmann, Wyder, Kyburz).

 


 

Od středy do soboty se v LochneSkotsku běžel Euromeeting, mj. za účasti Ňufa a Páji. Na sprintu nic moc, ale ve čtvrtek na krátké Honza skončil devátý a v sobotu na klasice dokonce pátý (když vyhrál Olaf a třetí skončil Kody; Pája 22.), takové jsou ve stručnosti jeho dojmy: "Na sprintu to bylo v pohode na top6, ale nezvladl jsem jednu kontrolu. Midl i pres par chybek ok. Na longu katastrofalni zacatek, po dobehnuti od nekolika lidi jsem se rozjel k dobremu vykonu. Vetsinou jsem to tahal a nase skupina obsadila prvnich 5 mist."

Výsledkový servis je zde.

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Srpen 2013 05:59)