Snad již tradiční jarní výprava za těžkými terény, tréninkovými lahůdkami a švédskou kulturou je za námi. Letos jsme se na sever vypravili v rekordním počtu 41 běhuchtivých orientačních běžců a to nejen z našeho oddílu (dále SHK, VAM). A co že jsme tam dělali?

 

Krom závěrečné třešničky na dortu v podobě 10mily , jsme absolvovali několik kvalitních tréninků v širokém okolí Gäle, kde jsme byli ubytováni. Tým trenérů ( Košta, Křéma, Sam a další) nám přichystal lahůdky typu Hagaby na legendární mapě Paradiset, věšáka- sběrače v bažinatých rovinách u Uppsaly nebo drsný kombotech, odkud se málokdo vracel bez ztráty několika minut zoufalým (a leckdy i marným) hledáním správné kontroly.

Tréninkové dávky střídali kulturní zážitky jako byla návštěva Uppsaly, Stockholmu, přírodních rezervací v okolí naší základny nebo návštěvou MS v hokeji. Konkrétně zápasu Česko- Bělorusko.

 

A jak to dopadlo na 10mile?

Parádní výkon v dorostenecké štafetě podala Bára Chaloupská s Danem Vandasem, kteří v konkurenci domácích seveřanů předávali štafetu v TOP 10. Kláře Novotné se její úsek nevydařil podle představ, a i přes vyvrknutý kotník Adam Růžička mocně stahoval- tým (Dan, Barča, Klára, Adam) obsadil hezké 21.místo.

 

V ženské 10 mile jsme měli zastoupení dokonce dvou štafet. V áčku se Denise nezadařilo rozběhnout podle plánu. Tým ve složení (Denisa, Weronika, Kačka, Janča V. , Dádule) se postupně prokousal až na konečnou 130. příčku. Béčko ( Terka, Martina, Markéta, Nina a Janča S.) po solidních výkonech dorazilo do cíle na 221.místě.

 

Muži si jako cíl stanovili zlepšit se oproti loňskému výsledku, kdy skončili 73. a nechali za sebou třeba béčko KOKu, kde finišoval Kuba. A- tým ( Panchy, Vask, Eda, Míca, Košta, Sosák, Kutloch, Alda, Karim, Mateusz) se po celou dobu závodu pohybovalo lehce za padesátkou. Finišmen Mateuzs sice v závěru trochu chyboval, ale 71.místo a minutový náskok na Turnov, bylo úspěchem. Béčko (Petr Hostaš, Kade, Honza Hyka, Mamut, Míra Foprecht,Ondráš, Filip Wolf, Petr, Kavoš, Tom) posílené o turnováky, mělo slabší úvod a pak už těžko dohánělo ztrátu. Nakonec ale zaznamenalo vcelku dobrý výsledek- 181.místo.

A naši krajánci? Pája v 2.týmu Vaajakosken Terä obsadil 35.místo, Kuba jako finišmen KOKu 2 doběhl svému týmu pro 65. příčku.

 

Na stanovení toho, jak nám pobyt ve Švédsku pomohl před jarní sezónou je ještě brzy, ale už teď se všichni shodneme, že to byl parádní týden. Díky všem a zejména Koštovi za organizaci.

 

Fotky z akce si můžete prohlédnout u Kadeho nebo Janči.

 

Aktualizováno (Úterý, 07 Květen 2013 19:26)