• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

 

Vyzkoušej orienťák, naším hřištěm je příroda

Připoj se k nám a vyzkoušej nádherný sport  pro celou rodinu, nauč se běhat v lese s mapou a buzolou, najdi a poznej nové kamarády a kamarádky, udělej něco pro své zdraví! Přiveď k nám své kamarády, sourozence, rodiče...

Kdo jsme a co děláme?

Jsme velká  parta v klubu OK 99 Hradec Králové a věnujeme se orientačnímu běhu. Patříme k nejúspěšnějším klubům v České republice, v minulosti od nás  vyběhla celá řada reprezentantů České republiky, jakož i spousta osobností pracovního, společenského i kulturního života. Nás oddíl má dlouholetou tradicí a zkušené trenéry. Průběžně  hledáme nové talenty. Třeba právě na tebe čekají velké sportovní úspěchy!

Na jaře a na podzim chodíme trénovat do lesů u rybníka Biřička, o víkendu (nejčastěji v sobotu) jezdíme na závody. V zimě chodíme trénovat do tělocvičny.

Zde najdeš historii našeho oddílu

Koho hledáme?

Jako začátečníky hledáme především děti ve věku 8-10 let, ale není to podmínkou. Můžete vzít s sebou klidně i své rodiče. V orientačním běhu na věku nezáleží, na závody neprobíhají žádné výběry do sestavy jako v některých jiných sportech, závodů se může zúčastňovat každý.

Jednoduše napsáno, hledáme kohokoliv, kdo má rád přírodu, má radost z pohybu a chce se rozhodovat sám za sebe.

Jak nás kontaktujete?

Můžete zavolat na telefonní čísla  607 783 498 (Martin Muller) nebo    731 172678  (Katka Lamichová) nebo  poslat e-mail na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Rádi vám sdělíme vše potřebné.

Co je orientační běh?

Orientační běh (zkratka OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomoci mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh

Sportovištěm pro orientační běh je příroda - lesy, parky - při samotném závodě se pohybujete ve zdravém prostředí na čistém vzduchu. Běh po měkké lesní půdě neničí vaše klouby na rozdíl třeba od běhu po asfaltu. Při závodě se s pomocí mapy a buzoly hledají kontrolní stanoviště ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. O úspěchu tedy rozhoduje správná orientace a rychlý běh. Při orientačním běhu zlepšujete svou sílu i mozek!

Závodů v orientačním běhu se může účastnit úplně každý. Na závodech je vypisováno mnoho různých kategorií s tratěmi různých délek a obtížnosti, odstupňovaných podle věku, pohlaví a náročnosti. Na závodech se tak spolu utkávají věkově a výkonnostně stejní závodníci a závodnice.Kategorie jsou vypsány pro malé děti až po nejstarší veterány, a tak si každý najde své soupeře a odpovídající trať. Na závody tedy může jezdit opravdu celá rodina. Závody probíhají o víkendech od jara do podzimu, v době letních prázdnin pak můžete absolvovat i vícedenní závody s možností kempování, vycházek po okolí a příjemně strávené dovolené. Pro děti jsou v létě připraveny tábory s náplní orientačního běhu i jiných táborových aktivit.

K účasti na závodech nepotřebujete žádné nákladné vybavení. To hlavní – buzolu – lze pro začátek zapůjčit. Z obuvi je nejvhodnější ta, která nebude podkluzovat v lesním terénu. Jako oblečení lze použít například lehké kalhoty a tričko.

Video - Co je to orientační běh?

Aktualizováno (Čtvrtek, 27 Listopad 2014 16:53)

 
Místo v autě
0 zaznamu !!

3.jpg