Vytisknout

Sprintem v Košicích v neděli  odstartovalo MS juniorů. ...

Vyhlášení výsledků JWOC 2012 sprint

Zatímco favorizované Terce se závod nakonec vubec nevydařil, kvalitní výkon podal Honza Petržela, který si doběhl pro stříbro!

Tereza nechala na dvou kontrolách za sebou po půl minutě a bylo po medailových nadějích, nakonec 32. místo. Honza v závěru prokázal dobré běžecké kvality a těsně uhájil stříbro (mezi druhým a pátým místem rozdíl necelé dvě vteřiny).  Markétě se závod také nepovedl a doběhla se ztrátou 3 minut pro 78. místo. Další závodníci v českých barvách dokončili následovně W20: 31. Vendula Horčičková +2:08, 51. Petra Pavlovcová +2:30, 71. Markéta Poloprutská +2:52 a 86.  Lenka Knapová + 3:19. M20: 16. Adam Chloupek +0:48, 39. Marek Schuster +1:13, 87. Johan Vavrys +1:55, 89. Filip Hadač +1:57, 131. Michal Hubáček +3:00.

V pondělí byla na pořadu klasika. V té opět nejlépe zaběhl Honza Petržela, který obsadil 8. místo se ztrátou 6:11. O místo za ním doběhl Marek Schuster se ztrátou 6:24. I dalším klukům se dařilo. V druhé desítce skončil patnáctý Filip Hadač a Adam Chloupek na sedmnáctém místě. Ostatním už se tolik nedařilo. Zbylí dva Češi byli disk. Z holek nejlépe zaběhla Vendula Horčičková na 26 místě se ztrátou 11:40. Další v pořadí v cíli byla Lenka Knapová na 46. místě a Markéta Poloprutská padesátá. Terce ani Markétě závod nevyšel podle představ a skončily na 52. a 72. místě. Poslední z Češek byla Petra Pavlovcová 98.

Po volném dni byla ve středu kvalifikace na middle. Z té postoupili až na dva nešťastníky všichni a tak ve čtvrtek bylo v juniorkách a juniorech po pěti závodnících v českých barvách. Ve čtvrtečním finále to pro českou výpravu v panenském terénu kolem jezera Izra  podruhé cinklo a to zásluhou Ňufa, který si doběhl díky závěrečnému finiši pro druhou stříbrnou medaili. Chuť si spravila terénu podobném jižnímu Švédsku nebo Dánsku Markéta, která si jako nejlepší v dámské kategorii doběhla pro velmi pěkné dvanácté místo. O velkou bednu přišla v závěrečném pytlíku, kdy se snažila utéci v cíli stříbrné Fridě Sandberg a odběhla do chyby. To, že nechala na první kontrolu jednu minutu je velká škoda, medaile dnes mohla být i pro ni. Ale to už je krása orieňtáku a slovíčka kdyby...Tereza  po drobných chybkách ve středu závodu doběhla na 30. místě.

(Doplnil Milan) V pátek proběhly  závěrečné štafety. V 10.00 odstartovaly juniorky. V kopcovatém terénu Slovenského Rudohoří bojovalo o poslední sady medailí více jak 50 štafet. Naše juniorky odstartovaly vlažněji, přičemž štafeta B v zastoupení Petry Pavlovcově doběhla na 10 místě s dvouminutovým odstupem. Áčko rozběhla Markéta Poloprutská na 24. místě se ztrátou dvou a půl minuty. Na druhém úseku se výrazně zviditelnila Markéta, která úctyhodným výkonem stáhla 2 minuty a na diváckou kontrolu přiběhla v čele 2. úseků. V závěru při táhlém stoupání trochu ztratila, ale i tak předávala v kontaktu na medaili na čtvrtém místě. Vendula Horčičková v Áčku podala vyrovnaný výkon s 1.5 minuotvou chybičkou  a předávala na 19. místě se ztrátou 3 minut. Vyrovnaný závody rozhodly až třetí úseky. Emma Klingenberg si spravila náladu po disku na middlu, nedala šanci ani stříbrné Švédce Tove Alexandersson a zaslouženě si doběhla pro zlato. Pro bronz si doběhly mladé Švýcarky. Tereza v Áčku se snažila, co to šlo (stáhla 13 míst)  a doběhla si pro  6. místo. Lenka Knapová sice nestačila tempu finišmenek, ale i tak doběhla béčku pro velmi pěkné 12. místo. Lze si jen postesknout, že trenéři nevyslyšeli přání a chuť  Markéty běžet první úsek  a nevyužili jejích schopností. Šance juniorek byly i letos opravdu vysoko...

Junioři odstartovali o 45 minut později. I zde začalo naše Béčko lépe. Marek Schuster přivedl startovní pole do cíle jako první. Michal Hubáček předával ve velmi vyrovnaném závodě 20. se ztrátou 90 sekund. Naše chlapské druhé úseky zabojovaly a předávali na 6. (Adam Chloupek - áčko), resp. 8. (Filip Hadač)  místě se ztrátou 2 minut. Honza Petržela na třetím úseku potvrdil svoji formu, když doběhl i zlatého Nora z klasiky Eskila Kineberga. Na divácké kontrole razil ještě na bronzové pozici, v  doběhu na sběrku však zvolil nevýhodných postup a ve finiši ho Nor přeběhl a Honza si dobíhal pro nepopulární bramborovou medaili. Na velmi pěkném sedmém místě pak doběhl v béčku Johan Vavrys.

Stránky šampionátu jsou zde.

Juniorské MS na Slovensku je za námi. Lze ho označit jako úspěšné jak co se týče výsledků, tak i z pořadatelského pohledu.

Šampionátu se jako pozorovatelé zúčastnili i pořadatelé JMS 2013 a přivezli si celou řadu zajímavých postřehů, informací i inspirací.