Vytisknout

Na sklonku dne , který přinesl českým barvám hned tři medaile z klasiky na akádě (Radka 3., Kody 2., Chrobák 3.) exkluzivně ještě přinášíme pár dojmů od našeho účastníka MEDu.

Čau Adame, tak jaké jsou dojmy? ...

 

 

Bohužel nebyla forma, ale terén byl hodně podobný česku, možná ještě víc zabušený, ale jinak pěkně zorganizované závody, které se mi líbily, škoda že nedopadly výsledky.

 

Takže na klasice něco zůstalo i tím, že to netáhlo? A jaké bylo počasí, taky vedro? Zabušený porostama nebo i kamení pod nohama a těžká podložka...? (Kdo jsme někdy běželi ve Francii, tak už jsme zažili ledacos...)

Počasí bylo ideální, klasika moc netáhla a podložka byla jak kde, na klasice byla dobrá, ale na štafetách dost kamenitá.

A štafety jsi běžel nebo běžela vždycky jen jedna? Nebo jsi šel nějaký mix..?

Běžel jsem mix, kvůli zkažené klasice a sprintu.Ale ze štafet sem byl konečně spokojen. Běžel jsem trať M16 a ta se mi moc líbila a šel sem jí dobře

Líbila se ti i stavbou nebo i terén a mapa byly zajímavější?

Celkově, první část byla dost běžecká, akorát s dohledávkami, a po přeběhu mapový pytlík, kde se muselo výrazně zpomalit, protože se šlo do hustníku, kde byl bordel, kameny, jámy, kupky atd.

Takže třeba v porovnání s klasikou, ta se podobala  víc té běžecké části?

Byla hodně o běhu, ale byly tam taky záludné kontroly a občas nějaká ta volba postupů. A kluci 18 měli lehčí trať než my.

A něco jsi teda na klasice i zkazil?

Ano, jednu kontrolu, v kapradinách, která byla spadlá a já ji naběhl kousek vedle a neviděl jsem ji. Když sem jí nabíhal po 3 min. ze shora a našel jí, tak sem si říkal - do háje vždyť tady jsem běžel.

A sprint byl jakej, město nebo park?

Spíš ve městě, jen asi 3 kontroly v parku.

A město zajímavý s klikatejma uličkama nebo se spíš řešilo kudy oběhnout obdélnikovej blok..?

Spíš městečko se zašitýma, klikatýma uličkama.

Takže to mohlo stát za to.. Béďa psal "Tratě podle mapy žádné větší záludnosti nenabízely, ale podle výsledků se tam zřejmě daly dělat velké chyby" .. takže to nebylo ani tolik o volbách, ale spíš udržet pozornost a včas správně odbočovat..?

Jojo, přesně tak, to taky stálo umístění mě, spletl jsem si uličku a z průběžné sedmé pozice sem spadl na 60. místo.

Nojo, holt o tom je sprint... A jaká disciplína ti vyhovuje víc?

Mě sprinty strašně baví, ale zatím sem jich bězel tolik, co by sedalo spočítat na rukách, takže nejsem moc vyběhanej, ale les mám taky moc rád a pěkně průběžnej, nečo jak na těch štafetách.

A co jinak kolem, bydlení, jídlo, žáby, šneci... ?

Jídlo bylo hodně francouzské, což mě jak kdy chutnalo, ale bydlení pěkné. A byla dobrá parta, se kterou jsem si to užil.

Takže každopádně pozitivní motivace dál, to je dobře.

Jojo, pro mě byl cíl sezóny se dostat na MED, takže sem spokojený a jsem rád že budu příští rok ještě 16 a mít šanci na lepší umístění.