Vytisknout

Současně s našim MČR oblastních výběrů žactva proběhla o uplynulém víkendu pro hlavní kategorie klasika, uspořádaná klubem OK Kamenice nedaleko Jílového u Prahy.

Závod proběhl pouze pro mistrovské kategorie (veteraniáda se uskutečnila koncem června v Jeseníkách), ale jinak již v tradiční podobě se sobotní kvalifikací a nedělní klasikou. Po relativně technicky i fyzicky jednodušší kvalifikaci již finále více využilo potenciál poměrně kopcovatého, kamenitého a mapově náročného prostoru - ten místy nabízel pozůstatky těžby s vrstevnicovými a kamennými detaily, a to tedy v měřítku 1:15 000. Po závodě se tak i ozvýaly hlasy, že tratě byly charakterem spíše middlové. V kvalifikaci jsme urvali hned čtyři vítězství - své skupiny vyhrály obě Kosí sestry, Kuba Chaloupský a Pája Kubát. Nazítří se pak na stejném počtu uzavřel počet získaných mediailí. Denisa vyhrála dámskou elitu (a její výkon nesnižuje ani absence dvou reprezentantek ze svatebních důvodů), v mužské jsmě měli alespoň pódiová umístění, díky Pájovi na čtvrtém a Honzovi Petrželovi na pátém místě (což ale při bedně v sestavě Vojta Král, Tomáš Křivda a Miloš Nykodým znamenalo zlato a stříbro v podkategorii H21taťka). Kuba Chaloupský se již zotavil z prázdninového zranění a skončil v H18 druhý, pro čerstvé zranění se však pouze do role diváka (na dlouho…) postavila pro změnu sestra Bára. Terka Kosová již na nejlepší nestačila, ale v juniorkách (které vyhrála domácí Lucka Semíková, čerstvá dvojnásobná medailistka z JWOC) jsme měli alespoň na třetím místě Ádu Vandasovou. A asi moc nepřekvapilo vítězství Míši Metelkové v D16, která jej pojistila vlastní volbou na dlouhém postupu.

Náš klub měl relativně skromnou účast, v součtu různých důvodů, kromě zraněné Báry chyběl Bandaska, který oddriftoval na sever, pár mladších dorostenek se klasiky zaleklo a upřednostnily záslužnější činnost v podobě prodeje párků v rohliku na našem mládežnickém šampionátu nebo jim do toho vlezlo ještě něco jiného, premiéry na klasice se však nebáli Martin Čermák, Marťa Kopecká a David Málek (který to v sobotu ještě stihl otočit do tanečních). I při 532 účastnících měly závody bez veteránů relativně komorní atmosféru, uvidíme, co bude příště...

ČT již odvysílala záznam, který je k vidění zde.