Vytisknout

V Turecku proběhlo od 5. do 10.9. MS juniorů. Za nás jsme měli v týmu hned trojnásobnou účast, Terku Kosovou, Ondru Metelku a Kubu Chaloupského.

Centrum bylo v Gebze, cca 50 km na východ za Istanbulem (mapa s lokalitami závodů).

Začalo se v neděli sprintem v ještě dále na východ ležicím İzmitu (podle názvu provincie také nazýván Kocaeli), přímořském, ale velmi kopcoovatém prostoru, kde závodníky vyždímalo hned úvodní stoupání (mapa H, D). Kuba skončil 22. (což byl i nejlepší výsledek našich), Ondra 49. a Terka 61., z českého týmu se nejlépe umístila Markéta Mulíčková na devátém místě. Výsledky

Následovala v pondělí kvalifikace krátké (mapa), všichni z Hradce postoupili, v úterý je tedy čekalo finále. Kuba skončil 35., Terka taky 35. a Ondra 55. Závod proběhl ve vyšší nadmořské poloze v členitém a porostově rozmanitém a místy velmi kamenitém terénu (závodníky přirovnáno k pasážím postupně přirovnávaným k Maďarsku, závrtovému Slovinsku a čistému kopcovatému Zlínsku) . Mapa

Po volném dni se ve čtvrtek běžela klasika a v pátek závodní program zakončily štafety. Oba tyto závody se odehrály ve stejném lese, který většinou typově odpovídal hlavně tomu Zlínsku.

Na klasice Kuba skončil 23. (opět nejlepší z našich v H), Terka 38. a Ondra doválčil na stošestém místě. Výsledky, mapa (H, D). Ve štafetách předvedl na 1. úseku zkušený výkon Kuba, který se odpoutal od balíku krátce před tím, než tento chyboval, a zadělal si tak nakonec na to, že přiběhl z lesa první. Jeho tým však medailovou pozici neudržel a skončili hned za velkou bednou, na sedmém místě. Ondra finišoval béčko, ktereému doběhl pro šťastné 13. místo, Terka běžela rovněž třetí úsek druhému týmu, který skončil jedenáctý. Výsledky, mapa (H, D

V závěrečných dvou závodech se česká výprava dočkala i medailí, když Lucka Semíková (OK Kamenice) získala na klasice stříbro a štafeta juniorek Michaela Dittrichová, Lucie Semíková a Makéta Mulíčková skončila třetí.

Vyzpovídali jsme i naše účastníky, až se prokoušeme odpověďmi, ještě zde zaktualizujeme.