Vytisknout

Na ME dorostu, které proběhlo od 20 do 22. 8. 2021 v litevském Vilniusu, získal český výběr celkem deset medailí a dvě z nich patří i Míše.

MED se standardně koná v závěru června, letos se tedy odehrálo alespoň v odloženém termínu (podobně jako MSJ, které jinak bývá počátkem července). V úvodním závodě Míša na klasické trati získala stříbro (mapa), druhá skončila o den později i její štafeta, kterou rozbíhala Michaela Novotná (TUR) a finišovala Lea Martanová (TUR) (mapa). Závěrečný sprint (mapa) rozběhla rovněž nadějně, ale po chybách spadla na 19. místo ("... sešlo se tam toho strašně moc a prostě jsem tam na chvíli totálně vypnula ..."). 

Česká výprava zvítězila v celkovém bodovém hodnocení národů, před Finskem a Ruskem.

Na MED byl nominován i Kuba Chaloupský, který by určitě měl šanci medailovou sbírku ještě rozšířit, ale pro zranění způsobené při jednom z domácích tréninků zůstal doma...

Stránka MED

Při aktuálním dění, kdy se vloni nekonal MED ani CEYOC, se jednalo pro Míšu o vůbec první vystoupení na takovém podniku; nejen proto jsme ji ještě trochu vyzpovídali:

Šla jsi oba lesní závody bez chyby nebo by se tam něco našlo?

Nene, bez chyby to určitě nebylo ani na longu a co pak na štafetách. Naštěstí jsem to šla líp než treninky a vyšlo to :D

Terén a tratě v podstatě vůbec neumožňovaly využívat cest a z mapy to vypadá, že terén mohl být poměrně nepřehledný, byly terénní tvary a porosty dost jasně čitelné na to, aby se na ně dalo spolehnout nebo to bylo primárně o buzole a směru?

Pro mě to teda nebylo čitelný ani moc z mapy, ono to cvičení s šipkama nahoru/dolů na testování fakt asi k něčemu bude :) Jinak to bylo všechno klasicky o směru a kontrolovat si cestou tvary. Oproti většině Česka bych řekla, že viditelnost tak 5%, prostě vidíš jen nějaký kopřivy a lísky před sebou a kopec nebo závrt si můžeš akorát tak vymyslet ;) Rozhodně žádný "zájezdový terén" , kam by si chtěl někdo jet zaběhat jako je třeba Švédsko. Kdyby to takhle vypadalo u nás, tak by si to sakra moc lidí s orienťákem rozmyslelo ;)

Jak vypadal tmavě zelený hustník? 

Hodně mňam, tam prostě nechceš běžet.

Běžela jsi už někdy v něčem, co tomu bylo podobné?

Neměla jsem (naštěstí :) ještě tu poctu. Ale ta atmosféra to prostě přebila. A nakonec ono jsme si asi po těch pár dnech už docela zvyklí, že to tahalo za nohy a oproti tréninkům to bylo vlastně skoro bílý…

Dokonce ... a kolik jste předtím stihli tréninků? 

Měli jsme tři lesní a jeden sprintový, všechny tři byly mega zelený, ale ten seznamovák.. kdyby ta mapa nebyla 10 let stará tak je to celý trojkovou zelenou.

Kolik jsi už vlastně zažila takových mezinárodně obsazených závodů nebo něco podobného, kde by jsi se poměřila se širokou zahraniční konkurencí? Vlastně jsi už byla v Číně, žejo.

Tak tu Čínu bych asi nepočítala… tam byli všichni starší, nebyly asi žádný závody atd.
Myslím, že jsem byla snad jediná z nás Čechů, kdo s něčím takovým měl naprosto nulové zkušenosti, když nepočítám těch pár random cizinců na pépéčkách :) Takže když Mára mluvil třeba o předstartu, tak jsem moc netušila no :) Ale asi na druhou stranu dobře, že jsem nevěděla, co mě čeká a snažila jsem se do toho jít jak na oblasťák…

Nebála jsi se sama v letadle z Litvy do Švédska?  (Míša pak rovnou přeletěla na tréninkový kemp našeho TSM)

Vůbec… bylo to mega super, i když mi teda nevěřili s mojí angličtinou, že mi je 16 :)