Vytisknout

Od neděle 7. do pátku 12. 7. 2019 proběhlo MS juniorů, tentorkát s centrem v dánském Silkeborgu (kousek na západ od Aalborgu). Bandaska i Hašlerka už nám odrostli, takže zástupce už jsme měli jen jednoho, díky Báře (Hradec však dvojnásobnou, ještě Nikola Thýnová).

Ve sprintu Bára skončila 35., na klasické trati 25., na krátké trati 21. (vyhrála však kvalifikační rozběh, který byl mapově zajímavější). Při štafetách se dočkala alespoň velké bedny, když na druhém úseku vytáhla pořadí z 13. na 7. místo a sestava Anička Kopecká, Bára, Tereza Janošíková skončila na pátém místě. České barvy získaly aspoň jednu medaili, díky bronzu Terky Janošíkové na krátké trati (na klasice běžela až do chyby v závěru na vítězství).

Ve stručnosti Bára dodává: “Celkově to v Dánsku bylo mega hezký, měli jsme tam před jwocem spoustu tréninků a je to možná vůbec nejhezčí příroda na tomhle poloostrově. Říkají tomu skoro hory. Terény pro orienťák ale už zase tolik atraktivní nebyly. V malým lese s hustou sítí cest se něco pořádně terénního vymýšlí asi hůř. Ale klasika byla fajn, drsná, do kopců, po cestách, ale měla něco do sebe (pozn. - na Báru přecejen asi trochu moc po cestách).

Middle už byl horší. Jednička byla celá po cestě, pak trať jako brambora (pozn. - tvarem :) ) a ještě dost dlouhá. Nakonec ale to taky nebylo špatný, udělala jsem jednu chybu a pak už se běželo příšerně, nejdřív tou chybou, ale když jsem časově přesáhla asi 30 min, tak mi došlo fyzicky. Čas vítězky měl být 25, ale byl 30. Navíc jsem do lesa šla jako poslední a neběžela jsem o velkou bednu, tak jsem měla pocit, že už se skoro vyhlašuje.

Sprint byl ale nádherný, jenom jsem v takovém terénu nikdy neběhali, tak jsme možná byli trochu rozpačití. A štafety se povedly, vypadaly trochu jako naše ČPŠ, to umíme. Nakonec to ale bohužel necinklo, ostatní totiž chyby taky nedělali a trochu utekli. Rozhodně ale dvě pátý místa berem všema deseti :)"

Více na O-News, fb a webu juniorské reprezentace, na stránce JWOC nebo Béďovi

A vše zásadní shrnuje záznam na ČT sport a akční videosestřih od Jakuba Šroma.

Fotky od Martina Křivdy