V pondělí 9.7. odstartovalo v jihovýchodním Maďarsku (centrum v Kecskemétu) mistrovství světa juniorů.

Pro nás začalo přímo medailově, jelikož nejlepšího výsledku mezi našimi juniory dosáhl na klasické trati Bandaska výborným třetím místem, s časem 75.02 na 15 km dlouhé trati (prostor byl velmi rovinatý, ale takřka kompletně "zeleno-žlutý" a s řadou teréních detailů, ale pořád ještě relativně letecký). Medaili stejné hodnoty vybojovala Terka Janošíková (SSU). Z naších je ve výpravě taky Honza Bendák a Bára Chaloupská (z SHK pak Nikola Thýnová), těm se ale tento závod moc nevyvedl.

V úterý následoval sprint v centru Kecskemétu, Terka Janošíková vybojovala další medaili pro české barvy, tentokrát stříbrnou, hradeckým už se tolik nedařilo, Dan skončil 26., Hašlerka 37., Bára 45.

Ve čtvrtek následovala kvalifikace na krátké trati, do finále postoupili všichni tři naši a Bandaskovi i Báře se v něm opět velmi dařilo, i když pátek třináctého byl tentokrát jednou smolný a jednou šťastný. Mapově náročný závod Báře sedl a dlouho vedla, bohužel špatnou volbou na sběrku se propadla na třetí místo, 26 sekund za vítězkou. Pořád z toho tedy byla medaile, navíc porazila i Terku Janošíkovou, i když nakonec o pouhých 6 sekund. Za nedodržení povinného úseku byla disk fenomenální Švýcarka Simona Aebersold, ta však byla průběžně až za Bárou. Na medaili měl i Dan, ale neběžel uplně bez chyby a nakonec bral jen bramborovou, se ztrátou 1:40 na vítěze. Honza Bendák skončil 52.

V sobotu závody skončily štafetami, z nichž si oba naši medailisti odvezli ještě další - pro sestavu juniorek Terka Čechová (KAM), Bára, Terka Janošíková to bylo nakonec druhé místo, jenž zařídila hlavně finišmanka, která na svůj úsek vybíhala patnáctá. V juniorech musel tlak posledního úseku naopak nést přímo Dan, který nicméně udržel třetí místo (pouze se před ním prohodilo švédské báčko za áčko, ale ostatní zezadu už nepustil) a získal tak pro sestavu čítající ještě Vojtu Sýkoru (LCE) a Tomáše Křivdu (CHC) bronz. Hezký výsledek se tentokrát povedl i Hašlerkovi, který našemu béčku doběhl pro desáté místo v neredukovaném pořadí, jeho individuální výsledky jinak v zásadě odpovídaly zdravotně nevyvedené dosavadní části letošní sezóny.

Stránka závodů, o-news .

 

Aktualizováno (Sobota, 21 Červenec 2018 10:02)